Erkek Kısırlığını 10 Belirti ile Farkedin

Erkek Kısırlığını 10 Belirti ile Farkedin

Bu makale çocuk sahibi olma becerilerini geliştirmek isteyen erkek ve kadınlar içindir. Erkeklerde kısırlık, meni miktarı ve kalitesindeki eksiklikle ilgilidir.

Erkek kısırlığının birçok nedeni olabileceğinden çözümü de kimi zaman zor olabilmektedir. Ancak, meni kalitesindeki iyileşme, doğal bir diyet, takviyeler, zindelik ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sağlanabilir.

Kısırlık başlangıcı olarak düşünebileceğiniz kimi belirtiler:

-Saç kaybı:

Saçınızı kaybediyorsanız ve bunun nedenini bulmanız gerekir. Saç dökülmesi, vitamin ve mineral eksikliği ve stresten kaynaklanır. Beslenmeniz, vücudunuza saçınız için ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve mineralleri sağlamazsa, bu besinleri saçınızdan, kanınızdan ve vücudunuzdan çalar. Bunu stresle birleştirirseniz, sağlıklı bir saça sahip olmaksizin için çok güç olacaktır.

-Ereksiyon ve boşalma ile ilgili sorunlar:

Elbette güçlü bir ereksiyon ve boşalmanız yoksa çocuk sahibi olma problemleriniz olacaktır. Güçlü ereksiyonlar libido ve stres ile ilgili olabilir, ancak bu sorunların çoğu diyet ve besin takviyesinden kaynaklanmaktadır. Kötü ereksiyon, zayıf kan dolaşımından kaynaklanır. Kardiyovasküler hastalıklarla uğraşıyorsanız, bu duruma yardımcı olan ve size daha iyi kan dolaşımı sağlayan bir diyet yapmanız gerekir.

-Testisler ve Prostat:

Testislerinizin küçük olduğu veya topaklar olduğu veya prostatınızın büyümesi durumundaki herhangi bir sorun kaliteli sperm üretimini engelleyebilir. Bu koşullar altında, bu koşulların hangi sağlık sorunlarının yarattığını belirleyebilmeniz için bir doktora görünmeniz gerekecektir.

-Testosteron:

Testosteron seviyeniz düşükse, bu kısırlık için bir neden olabilir. Testosteronu artırabilecek birçok farklı besin ve bitki var.

-Kilo Problemi:

Fazla kilolu olmak, erkek kısırlığının önemli bir nedeni olabilir . Bu kilo kaybı nedeniyle göz önünde bulundurulması gereken ilk şeylerden biri olmalıdır.

-Alkol ve Sigara:

Aşırı alkol kullanımı testosteron seviyenizi düşürebilir ve meni sayınızı ve kalitesini düşürebilir. Ağır alkol tüketimini azaltmak yardımcı olabilir. Yüksek düzeyde serbest radikal ürettiği için sigara içmek vücuda çok zararlıdır. İç dokuya saldıran bu serbest radikaller çeşitli hastalıklara yol açar.

-Kirleticilere Maruz Kalma:

Çalışmanız sizi böcek ilacı, ağır metaller, hava kirliliği veya ağır metaller içeren zehirli dumanlara maruz bırakırsa, bağışıklık sisteminiz tehlikeye girecek ve daha az sağlıklı sperme sahip olmanıza neden olacaktır. Bu zehirli dumanlar, iç organları ve dokuyu tahrip edebilen serbest radikaller oluşturur.

-Antioksidanlar:

İyi bir antioksidan takviyesi alın. Antioksidanlar iltihabı azaltmaya yardımcı olur. (Kan akışını azaltan ve organların arızalanmasına neden olan iltihaptır)

-Otoimmün rahatsızlığı:

Sızdıran bağırsak sendromunuz varsa, birçok farklı otoimmün hastalığa yatkınsınızdır. Bu durumda antikorlarınız sperminize saldırıp ortadan kaldırabilir.

-İlaç tedavisi:

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya kemoterapi veya radyasyon gibi başka bir yöntem kullanıyorsanız, sperm sayınız düşük olacaktır. Kolit, yüksek kan, kalsiyum kanal blokerleri veya antidepresanlar için ilaç kullanıyorsanız, bu doğurganlığınızı etkileyecektir.

Gördüğünüz gibi farklı koşullar kısırlık sorunlarına neden olabilir. Bu koşullardan veya durumlardan herhangi birine sahipseniz, bazılarını zamanla ortadan kaldırmak için ertelemeden hemen başlayın.

Yazar: Rudy Silva, Erkek Kısırlığını 10 Belirti ile Farkedin (İngilizceden çeviren Fatih Arslan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.