Evrim Teorisi Nedir?

Evrim Teorisi Nedir?

Bu yazımızda evrim teorisinin ne olup ne olmadığını soru cevap şeklinde açıklamaya çalışacağız.

Evrim Teorisi Nedir? Kendinden oluşum mümkün mü?

Evrim teorisi, canlıların ortak bir atadan geldiğini iddia eden bir teoridir. İlk canlıdan günümüze, canlıların bir evrim süreci içerisinde olduğunu iddia etmektedirler. Bunun ispatı için ise yoğun çaba sarf etmektedirler.

Her Evrim Teorisini Savunan Ateist Midir?

Hayır. Çünkü kimi evrimciler; Allah’ın ilk canlıyı yarattıktan sonra, canlıları evrimsel olarak gelişmesine olanak sunduğuna inanır. Kimisi ise evrenin kendiliğinden var olduğunu, ilk canlının da rastlantısal olarak var olduğuna inanarak, evrim teorisine buna göre bir açıklama getirmeye çalışır.

Evrim Teorisinin Tarihçesi

Evrim teorisinin bilinen ilk savunucusu, M.Ö. 6. yüzyıla, Miletli Yunan Düşünür Anaksimander’dir. Sonrasında ise 19.yy ‘da Türlerin Kökeni adlı eseriyle Charles Darwin’dir. Günümüz evrimcilerinin çoğu Charles Darwin’i Evrim teorisinin babası olarak görmektedirler.

Evrim teorisi Gerçek mi ?

Elbette ki hayır! Öncelikle evrenin kendiliğinden var olduğunu iddia eden evrimcilere cevap olarak şu söylenebilir. Evren yani varlık alemi yok iken, yani bugün ki evren ‘HİÇ’ iken, madde nasıl var olabilir? Enerji veya toz bulutunun evrenin oluşmasında öncü rol oynadığını söylesek bile bu ikisi de varlıktır, maddedir, yani ‘hiçlik’ değildir. Bunların var olabilmesi ancak tanrısal bir güç ile olabilecek bir durumdur.

Diğer bir iddiaya gelirsek; evrenin yaratılmasından sonra, ilk canlıyı yaratan Allah, neden bir evrim sürecine gereksinim duysun? Ayrıca evrim teorisini kanıtlayan herhangi bir kanıt hala bulunabilmiş değildir. Kurmaca kimi resim ve iddialarla evrim teorisini gerçekmiş gibi göstermeye çalışan bilim adamı geçinen insanlar da var maalesef.

Ayrıca ilk canlının nasıl var olduğuna dair, ateist bilim adamlarının makul hiçbir açıklaması yoktur. Kısacası Allah evreni yarattı, dünyayı yaşanır bir hale getirdikten sonra ise canlıları yarattı. Allah (cc) bir şeyi yaratmak istediğinde ona sadece, ‘ Kun fe yekun’  der,  yani ‘Ol der Olur’.

Aşağıdaki yazımızda ilginizi çekebilir.

Din Nedir? Din, kelime anlamı olarak yol, inanç anlamlarına gelmektedir. Allah (cc), yaratmış olduğu cin ve insanlara, bu dünya hayatında… Devamı için Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.