Şekeri Sevdiğiniz Kadar Kanseri Seviyor Musunuz ?

Şekeri Sevdiğiniz Kadar Kanseri Seviyor Musunuz ?

Her vücutta kanser hücreleri bulunur. Ama bağışıklık sistemimiz çoğu zaman bunlarla baş edebilir. Sağlıklı beslenmeyip vücut direncimiz düşerse hiçbirimizin istemediği korkunç şeyler olur.

Potansiyel komplikasyonlardan kaçınmak ve kanser riskini en aza indirmek için, dışarıda pek çok insan diyetlerine yoğun bir şekilde antioksidanlar ekliyor. Ama bu biraz da atı dışarı sürüp sonra da ahırın kapısını kapatmak gibi bir şey. Bir panzehir almak yerine, ilk etapta toksini yutmamak, özellikle de oksidasyona yol açan toksinlerin nasıl olduğunu görmek çok daha akıllıca olacaktır. Mantıklı geliyor, değil mi?

Şimdi, vücudunuza hangi toksinleri alacağınızı mı düşünüyorsunuz? Kaçınılması gerekenlerden bazıları elbette tohum yağları, işlenmiş gıdalar, alkol ve en kötüsü – şekerdir.

Sadece 1 çay kaşığı şekerin kanser öldürücü hücrelerinizi 7 saat boyunca bastırdığını biliyor muydunuz? Bir düşünün – sadece küçük bir çay kaşığı şeker yiyerek, önümüzdeki 7 saat içinde kendinizi kanser büyümesine karşı daha duyarlı hale getiriyorsunuz! Ve çoğu insanın günde ortalama 17-20 çay kaşığı şeker yediğini düşünmek…

Şeker sadece bağışıklık sisteminizi baskılamakla kalmaz. Aynı zamanda kanser hücrelerini de besler. Kanser hücreleri şeker kullanımında normal hücrelere göre 40-50 kat daha etkilidir. Kanser, glikozu emer ve onunla büyür. Aslında araştırmalar, kolondaki bir kanser polipinin, şeker kan dolaşımına girmeden önce şekerli bir içecekten (örneğin meyve suyu ) şekeri emdiği görülmüştür. Dahası, şekerle beslenen kanser, kemoterapi ve radyo tedavisine daha dirençlidir. Tersine, şekerden yoksun kanser çok daha düşük dozda kemoterapi ve radyo tedavisi gerektirir.

Şimdi, “doğal” şeker daha mı iyi? Bu, “Doğal zehir, yapay zehirden daha mı iyidir?” Sorusuyla aynı soru. Tabii ki değil! Zehir, kaynağı ne kadar “doğal” olursa olsun, zehirdir. Vücudunuz şekerin nereden geldiğini umursamıyor. Zehire verdiği gibi tepki verir. Sağlıklı şeker diye bir şey yoktur. Hepsi zehir. Ve onu alıp sonra pahalı (ve şüpheli) antioksidanlarla telafi etmeye çalışmak yerine, onu tamamen almamak çok daha iyidir. Sizi çok fazla baş ağrısından kurtarır ve sizi kanserden de kurtarabilir.

Yazar: Vyara Bridgeman. Şekeri Sevdiğiniz Kadar Kanseri Seviyor Musunuz. Yazar, dünyanın her yerinden çeşitli fiziksel, zihinsel ve duygusal rahatsızlıklardan muzdarip hastalarla çalışan, İleri Düzey Sertifikalı bir BodyTalk uygulayıcısıdır. Daha fazla bilgi edinmek için şu adresi ziyaret edin: http://www.BodyTalk4Life.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.