Küçük Prens Masalı

Küçük Prens Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde, pireler berber iken develer tellal iken uzak gezegenlerden birinde küçük bir prens yaşarmış. Bu prens, gerçekten de çok küçükmüş. Ama yaşadığı gezegende kendisi gibi küçükmüş.

Gezegeninde yanar dağlar ve çeşit çeşit otlar varmış. Bir de çok sevdiği bir gülü varmış. Küçük prens, gezegenindeki otları ve çok sevdiği gülünü her gün sular, zararlı otları da temizlermiş. Ama hiç arkadaşı yokmuş. Canı çok sıkılıyormuş. Diğer gezegenleri gezmeye karar vermiş. Gittiği ilk gezegende kendi halkından birileriyle karşılaşmış. Diğer bir gezegende, kendi gezegenini tanımayan bir coğrafyacıyla karşılaşmış. Derken dünyaya gelmiş.

Çölde gezerken bir tilkiyle karşılaşmış ve:

-‘Tilkiye gel beraber oyun oynayalım,’ demiş.

Tilki:

-‘Ben evcil bir hayvan değilim, beni kendine alıştırırsan senden ayrılmam çok zor olur,’ demiş.

İkisi arkadaş olmuş, çok güzel vakit geçirmişler. Aradan bir süre geçmiş, küçük prens gülünü ve gezegenini çok özlemiş. Artık dönüş zamanı gelmiş ve tilkiyle vedalaşırken, Tilki:

-‘Saçların aynı buğday rengi gibi. Seni her özlediğim de buğday tarlalarına bakacağım, buğdayların sesi bana, senin sesini getirecek,’ deyip arkadaşını gözyaşlarıyla gezegenine uğurlamış.

Küçük prens gezegenine geri dönmüş ve çok sevdiği gülüne kavuşmuş. Eğer sizde bir gün küçük prensi görmek isterseniz, geceleri gökyüzüne bakıp, onun orada bir gezegende olduğunu unutmayın.

Küçük prens masalı da burada bitmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.