Maymuna Dönüşen Çocuklar Masalı

Maymuna Dönüşen Çocuklar Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Buralardan çok uzak bir ülkede iki çocuğuyla yaşayan çok fakir bir anne yaşarmış. Bu anne, para kazanmak için ormana gider, bitki yaprak ve köklerinden boya yapar, bu boya ile kumaşları boyar sonra da boyadığı kumaşları pazarda satarmış. Böylece kazandığı az parayla çocuklarının ve kendinin karnını doyururmuş.

Bir gün yine boya yapmak için iki çocuğunu da yanına alıp ormana gitmiş.

Önce ateşini yakmış sonra su dolu kazanı ateşin üzerine koymuş. Renk versin diye yaprak ve kökleri kazanın içine koyup karıştırmaya başlamış. Anneleri boya yaparken iki çocukta çamurun içerisinde oynuyormuş.

Çocuklar kendi aralarında oynarlarken, attıkları bir taş kazanın içine düşmüş ve kaynar suyu etrafa sıçratmış. Sıçrayan bu kaynar su, annelerinin el ve yüzünü yakmış. El ve yüzünün yanmasına dayanamayan anne çektiği acılardan dolayı ağlamaya başlamış. Annelerinin bu hali çocukları eğlendirmiş ve kahkaha atmaya başlamışlar.

Annelerinin kendileri için yaptıklarına karşın bu çocukların eğlenip kahkahalar atması nedeniyle Allah bu çocukları maymuna çevirerek cezalandırmış.

Maymunların tırnakları hala siyahtır, çünkü çocukken annelerinin kumaş boyamasına yardım etmişlerdi.

Siz siz olun anne ve babalarınıza karşı ‘OF’ bile demeyin çünkü Allah, anne ve babaya karşı gelmeyi yasaklamıştır. Anne ve babaya karşı gelenlerin Allah tarafından cezalandırılacağını unutmayın.

“Cennet annelerin ayakları altındadır.” (Hz Muhammed (sas))

Kaynak: Filipinler Masalları , Maymuna Dönüşen Çocuklar Masalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.