Huysuz Ayı ile Arılar

Huysuz Ayı ile Arılar

Bir zamanlar büyük bir ormanda huysuz bir ayı yaşarmış. Bu ayı, ormanda yaşayan diğer hayvanları korkutmaktan zevk alırmış. Gene bir gün ormanda dolaşırken karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir kirpi görmüş ve “Bööö!” diyerek zavallı hayvanı çok fena korkutmuş. Küçük kirpiyi korkutmanın verdiği mutlulukla ormanda dolaşmaya devam etmiş.

Bu ayı, bu kez bir ağaçta bir arı kovanı görmüş. Büyük bir iştahla arı kovanına doğru koşmuş. Ayının kovana doğru geldiğini gören küçük muhafız arı, hızlıca uçup ayının burnuna konmuş ve iğnesiyle ayının burnunu sokmuş. Hemen uçarak arı kovanına; diğer arkadaşlarına haber vermeye koşmuş.

Arının ısırmasıyla çok sinirlenen ayı ise ağaca tırmanıp, arı kovanını sağa sola sallamaya başlamış. Tam o esnada arı kovanındaki bütün arılar kovandan çıkıp, ayıyı sokmaya başlamışlar.

Ayı, neye uğradığını şaşırarak hızlıca ilerdeki nehre doğru koşmaya başlamış. Arkadan gelen arılardan kurtulmak için ise kendini nehrin soğuk sularına atıvermiş.  Böylece arılardan kurtulan huysuz ayı, bir müddet etraftaki arıların gitmesini beklemiş.

Kendisine saldıran arıların kovanlarına döndüğünü düşünen ayı, nehirden çıkıp bir ağaç gölgesinde oturup ne yapabileceğini düşünmüş. Ayı düşünmesine devam ederken, ayının önceden korkuttuğu Kirpi de oradan geçiyormuş. Ayı, küçük kirpiyi fark ettiğinde tekrar, “Bööö!” diyerek bağırmış. Kirpi, gene büyük bir korkuyla ne olduğuna bakınırken; ayının sesini duyan küçük arılar tekrar ortaya çıkıp, ayıyı sokmaya başlamışlar.

Ayı, çaresiz bir şekilde geldiği nehre doğru hızlıca koşup atlayıvermiş. Bu manzarayı gören küçük kirpi, kahkahalara boğulmuş. Arılar ise tekrar kovanlarına doğru uçarken, ayı bir daha kimseyi korkutmamaya söz vermiş.

Huysuz Ayı ile arılar masalımız burada bitmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.