Kuyruksuz Tilki Masalı

Kuyruksuz Tilki Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Buralardan çok uzak bir ormanda yaramaz mı yaramaz bir tilki yaşarmış. Bu tilki o kadar yaramazmış ki yaramazlık yapmadan bir an olsun duramazmış. Gene bir gün ormanda bir oraya bir buraya koştururken kuyruğu bir kapana yakalanmış. Ne yaptıysa ne ettiyse kuyruğunu sıkıştığı tuzaktan kurtaramamış. Uzun bir süre tuzaktan kurtulmak için çabalayan tilki, avcıların yaklaşmakta olduğunu görmüş. Avcılara yakalanmamak için ise son çare olarak da kuyruğunu ısırıp koparıvermiş.

Bizim yaramaz tilkinin artık bir kuyruğu yokmuş ve diğer tilkilerin kendisiyle alay edeceklerini de biliyormuş. Kuyruksuz tilki ormanda yürürken bir tilkiyle karşılaşmış. Bu tilki, kuyruksuz tilkiye:

-“Kuyruğunu neden kestin” diye sormuş.

Kuyruksuz tilki ise:

-“Kuyruğumdan sıkılmıştım. Ayrıca arkamdan boş boş sallanıyor, bir o dikene bir bu dikene takılıp canımı acıtıyordu. Bende dayanamayıp kuyruğumu kestim. Ama şimdi kendimi çok mutlu hissediyorum. Sende kendini mutlu hissetmek istiyorsan, kuyruğunu benim gibi kesiver,” diye cevap vermiş.

Bunun üzerine, diğer tilki de kuyruğunu kesmiş. Ama çok büyük bir acı çekmiş ve “hani kendimi mutlu hissedecektim?” diye sitem etmiş.

Kuyruksuz Tilki:

-“Eğer mutlu hissetmediğini diğer tilkilere söylersen, onlar asla kuyruğunu kesmez ve bizimle dalga geçerler,” demiş.

Böylece bu iki tilki, diğer tilkilere, “mutlu olmak istiyorsanız bizim gibi kuyruğunuzu kesiverin,’ demişler. Bunlara inanan diğer tilkilerde kuyruklarını kesivermiş. Böylece o ormandaki tilkilerin çoğu kuyruksuz olunca, kuyruğu olan tilkilerle dalga geçer olmuşlar. Dalga geçmekle de kalmamışlar, kuyruklu olan tilkileri yaşadıkları ormandan dışlamışlar.

Kuyruksuz Tilki Masalı, bizlere doğallıklarını bozmuş insanların, kendi anormalliklerini topluma normalmiş gibi gösterip, toplumu yozlaştırabileceğini göstermektedir. Bu yüzden bu gibi insanlara karşı dikkatli olup, sahip olduğumuz dini ve milli değerlere sahip çıkmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.