Gitarist Eşek Masalı

Gitarist Eşek Masalı

Bir varmış bir yokmuş, uzak diyarların birinde herkesin müzik ve sanatla ilgilendiği şirin bir kasaba varmış. Bu kasabada yaşayan insanlar bir müzik ve sanat dalı ile ilgilendikleri gibi ayrıca birer meslekleri de varmış.

Bu kasabada Kepir adlı bir müzik grubu ve bu grubun gitarist üyesi olan Ahmet adında bir üyesi varmış. Ahmet’in hayali ünlü olup bütün dünyada konser vermekmiş. Ahmet, lise eğitimini tamamladıktan sonra, kurdukları müzik grubunda gitar çalmanın dışında hayvancılıkla uğraşırmış.

Ahmet’in iki koyun, bir eşek, iki tavuk, üç inek ve bir kedisi varmış. Ahmet her akşam hayvanlarını bahçeye toplayarak onlara mini konser verirmiş. Hayvanlar arasında bir tanesi her zaman Ahmet’e gıpta ile bakar ve onu herkesten farklı, ilk günkü gibi heyecanlı dinlermiş. Bazı akşamlar pencerenin dibine geçer ve Ahmet’in gitar çalmasını merakla izlermiş. Hatta bazı gecelerde Ahmet’ten gördüğü parçaları gidip çalmaya çalışırmış. Bu meraklı eşeğin adı Karakaçan’mış.

Karakaçan çevresindeki arkadaşlarına bir gün bende gitar çalıp ünlü olacağım dermiş. Eşek böyle söyleyince kedi, koyun, inek ve tavuk arkadaşları güler, eğlenirlermiş. Kimse Karakaçanı ciddiye almazmış.

Günlerden bir gün kasabada şenlik düzenlenecekmiş ve şenliğe her yerden insanlar gelecekmiş. Ahmet’in grubuna, bir süre için sahne almaları konusunda izin verilmiş. Bu yüzden Kepir Grubu her akşam Ahmet’in evinde toplanıp şenliklerde söyleyecekleri parçaları tekrar edermiş. Tabi bizim meraklı Karakaçan da her akşam onları izlermiş.

Günler çabuk geçmiş şenliğe iki gün kala bir gün Ahmet evden çıkarken ayağı kayıp düşmüş ve kolunu incitmiş. Arkadaşları eve gelip Ahmet’in kolunu sargılar içinde görünce, arkadaşlarının kolunu incitmiş olmasına ve bu konseri veremeyecek olmalarına çok üzülmüşler. Kendi aralarında, ‘bu konseri iptal edelim, iki gün içinde bize yardım edebilecek kimseyi bulamayız,’ deyip duruyormuşlar. O sırada olan bitenden habersiz olan Karakaçan her şeyi duymuş ve Kepir grubunun üyelerinin yanına giderek:

-‘Eğer izin verirseniz gitarı ben çalmak isterim,’ demiş.

Kepir Grubu şaşkınlıkla:

-‘Sen ciddi misin?’ diye sormuşlar.

Karakaçan:

-‘Evet ciddiyim. Sizi günlerdir izliyorum ve her akşam sizden sonra gizlice gitarı alıp hazırlandığınız parçaları bende çaldım,’ diye cevap vermiş.

Kepir grubu, çok düşünmüş ve sonunda başka alternatif olmadığı için kabul etmişler. Konser günü sahneye çıktıklarında izleyiciler, Gitarist Eşek Karakaçanı görünce çok şaşırmışlar.

Herkes şaşkın şaşkın Karakaçana bakıyormuş, ama Karakaçan gitarı çalmaya başlayınca birden alkış tufanı kopmuş. Herkes Karakaçanın gitar çalmasına hayran kalmış. Kepir grubu ve gitarist Karakaçanın ünü bütün dünyaya yayılmış ve her yerde konser vermeye başlamışlar. Karakaçan ve Ahmet’in hayali böylelikle gerçekleşmiş. Herkes mutlu mesut yaşamaya devam etmiş.

Gitarist Eşek masalımızda burada bitmiş.

Yazar: Fatih Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.