Üç Küçük Domuzcuk Masalı

Üç Küçük Domuzcuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş, uzak diyarların birinde anneleriyle birlikte yaşayan üç küçük domuzcuk varmış. Bu küçük domuzların anneleri, yavrularına artık yuvadan ayrılmaları gerektiğini söylemiş. Bu durum karşısında üç küçük domuzcuk başta çok üzülmüşler ama büyüdüklerini ispatlamak için de istemeyerek de olsa annelerinden ayrılmak zorunda kalmışlar. Yavrular yuvadan ayrılmadan önce anneleri, onlara:

-“Sevgili yavrularım, bu ormanda sizin en büyük düşmanınız kurtlardır. Bu yüzden gideceğiniz yerde kendinize ait çok sağlam evler yapın ki kurtlar size zarar veremesin,” demiş.

Üç küçük domuzdan en büyüğü günlerce yol gittikten sonra, kendisini bir mısır tarlasının ortasında bulmuş. Uzamış mısırları görünce kendi kendine:

-“Burada uzamış mısır dallarından güzel bir ev yapabilirim. Hem de bu mısırlardan bolca da yerim,” diye düşünmüş. Mısır dallarından bir ev yapmış. Üç küçük domuzdan ortanca olan günlerce yol gittikten sonra, kendisini ormanın ortasında bulmuş. Burada yaban mersinini görünce kendi kendine:

-“Burada yaban mersini dallarından güzel bir ev yapabilirim. Hem de bu yaban mersinlerinden bolca da yerim” diye düşünmüş. Yaban Mersini dallarından bir ev yapmış.

Üç küçük domuzdan en küçüğü günlerce yol gittikten sonra, kendisini bir kayalığın ortasında bulmuş. Kocaman taşları görünce kendi kendine:

-“Burada büyük taşlardan güzel bir ev yapabilirim. Biraz yiyeceklere uzağım ama geceleri uyurken kurtlar bana yanaşamaz,” diye düşünmüş ve kendine kayalardan çok sağlam bir ev yapmış.

Büyük Kardeş ve Ortanca Kardeş gelip Küçük kardeşin ev yaptığı yeri görünce onunla dalga geçerek:

-“Burada açlıktan öleceksin,” demişler.

Küçük Kardeş:

-“Kurtlar gece dolaşır. O yüzden ben uyurken evim güvenli olmalı, gündüz kurtlar bana korkudan yaklaşamaz zaten,” demiş.

Aradan günler aylar geçmiş. Bir gün bir kurt gezerken domuzcuklardan büyük kardeşin kokusunu almış. Kurt gelip mısır saplarından yapılan evi görünce hemen bir pençe darbesiyle bu evi yıkıvermiş. Büyük domuz kardeş, ormana doğru koşmaya başlamış. Ormana varınca ortanca kardeşinin evine sığınmış. Ortanca kardeşine:

-“Çabuk kapıyı kapat kurt peşimde,” demiş. Ortanca kardeş:

-“Merak etme. Kurt bu evi yıkamaz demiş.” Kurt, domuzcukların kokusunu takip ederek ormandaki evlerini bulmuş. Bir pençe darbesiyle yaban mersini dallarından yapılan evi de yıkmış. Büyük kardeş ve ortanca kardeş koşarak dağda bulunan kayalık alana varmışlar.

Burada küçük kardeşlerinin evine sığınmışlar. Küçük kardeşlerine:

-“Çabuk kapıyı kapat kurt peşimizde” demişler. Küçük kardeş:

-“Merak etmeyin, kurt bu evi yıkamaz” demiş. Kurt, küçük kardeşin yapmış olduğu taş evin önüne gelince taşları kaldırmaya çalışmış. Ne yaparsa yapsın taşlar yerinden oynamamış. Pençeleriyle taşı parçalamak istemiş ancak taşa vurunca pençeleri kırılmış. Acılar içinde ağlayarak bilinmeyen bir yöne doğru koşarak gözden kaybolmuş. Üç kardeş domuzcuk bundan ne iş yaparlarsa yapsınlar en sağlam şekilde yapacaklarına dair birbirlerine söz vermişler.

Siz siz olun çocuklar, bir iş yapacağınız vakit, o işi en güzel ve en sağlam yapmaya çalışın. Yoksa Büyük ve ortanca domuzcuğun durumuna düşebilirsiniz. Üç Küçük Domuzcuk masalı da burada bitmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.