Kuran Mucizeleri ve Bebeğin Gelişim Süreci

Kuran Mucizeleri ve Bebeğin Gelişim Süreci

Günümüzde bilimin ilerlemesiyle birçok bilinmez daha aydınlanıyor. Bunlardan bir tanesi de embriyonun anne karnında ki gelişimi safhalarıdır. Bilim bu gelişimi 20.yy da aydınlatabilmişken Kuran-ı Kerimin barındırdığı konuyla ilgili ayeti, bizleri şaşkınlığa uğratmaya devam etmektedir. Bundan 1400 yıl önce okuma yazma bilmeyen bir insanın asla ve asla bilemeyeceği hatta o dönem biliminin bile konu hakkında çaresiz olduğu bir dönem de böyle bir bilginin Kuran-ı Kerim’de bildirilmiş olması, İslam’la ilgili içinde şüphe olan kalplere şifa mahiyetindedir.

7.yy da Yunan Doktor Galen, embriyoloji biliminde çalışmalar yapmış ama konu ile ilgili görüşleri günümüz tıbbına nazaran hatalar barındırıyorken, Allah’ın (cc) vahiy ile bildirdiği Kuran ise modern bilimle tam bir uyum içerisindedir.

“And olsun ki, insanı süzme çamurdan yarattık. Sonra onu nutfe halinde sağlam bir yere yerleştirdik. Sonra nutfeyi kan pıhtısına çevirdik, kan pıhtısını bir çiğnemlik et yaptık, bir çiğnemlik etten kemikler yarattık, kemiklere de et giydirdik. Sonra onu başka bir yaratık yaptık: Biçim verenlerin en güzeli olan Allah ne uludur!” (Mu’minun, 23/12-14)

Bu ayetlerde sırasıyla nutfenin rahim duvarına (uterus) nasıl yapıştığını, bu nutfenin nasıl bir çiğnenmiş et parçası gibi görüneceği ve bu ettin kemiklere dönüştüğü ve en sonunda bu kemiklerin et ile kaplanması sürecini anlatmaktadır ki bu tamamıyla günümüz bilimiyle uyum içerisindedir.

Bu tarifin sırası ve derinliği, Peygamberimiz Muhammed (sas)’in zamanında kesinlikle mevcut değildi. Ayetin şaşırtıcı doğruluğu göz önüne alındığında, bu ayeti inceleyen Fransız Doktor Maurice Bucaille (İslam dininin mükemmelliğini gördükten sonra İslam ile şereflenmiştir) şunları kaydetmiştir:

“Zamanımızdan bin yıldan fazla bir süre önce, tuhaf doktrinlerin hâlâ hakim olduğu bir dönemde erkekler… Kuran’ın içerdiği ifadelerle;  insanın keşfetmesi yüzyıllar süren çok önemli ve derin gerçekleri basit terimlerle ifade eder. ” (İncil, Kuran ve Bilim)

Fatih Arslan, Kuran Mucizeleri ve Bebeğin Gelişim Süreci. Kuran Mucizeleri ile ilgili sahip olduğunuz bilgileri bizimle paylaşabilirsiniz. Çok önemli bir çalışma alanı alanı olan bu konularla ilgili katkılarınızı bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.