Yaralı Kurt ve Akıllı Koyun

Yaralı Kurt ve Akıllı Koyun

Bir zamanlar bir kurt, aç olan karnını doyurmak için bir koyun sürüsünün arasına dalmış. Tam bir koyunu kapıp kaçacakken, iki çoban köpeği kurda saldırıvermiş. Kurt neye uğradığını şaşırmış. Kaçmaya çalışmış ama yaralanmaktan da kurtulamamış. Kurt, can havliyle kaçmış ama köpekler onu takip etmeye devam etmiş. Uzun bir kovalamacanın ardından kurt kendini bir uçurumdan atıvermiş. Böylece kurt, köpeklerden kurtuluvermiş ama vücudu da yara bere içerisinde kalmış.

Zar zor sürünerek bir ağaç gölgesine sığınmış. Gölgenin verdiği ferahlıkla kurt biraz da olsa acılarını unutmuş, gözlerini açmış ve etrafı gözetlemeye başlamış. Bu sırada oradan geçmekte olan bir koyun görmüş.

Kurt:

“Hey arkadaş, buraya bakabilir misin?” diye sormuş.

Koyun:

“Buyrun size nasıl yardımcı olabilirim?” diye cevaplamış.

Kurt:

“Hem çok açım hem de çok susadım. Bana şurada ki dereden biraz su getirebilir misin? Susuzluğumu giderebilirsem belki daha sonra karnımı da doyurabilirim,” demiş.

Bu koyun, diğer koyunlar gibi aptal değilmiş ve kurdun niyetini hemen anlamış:

“Kurt bey, siz bu konuda haklısınız. Size su getirsem yemek bulmak konusunda da zorluk çekmezsiniz,” deyip oradan uzaklaşmış.

Kurt, koyunu kandıramamış ve ağaç gölgesinde hasta bir şekilde beklemeye devam etmiş.

Yaralı Kurt ve Akıllı Koyun Masalımız da burada bitmiş.

*Çıkarları için başkalarını kullanmayı alışkanlık haline getirmiş insanlardan uzak durmak gerek. Ayrıca sınıfınızda o tarz çocuklar var ise onlarla arkadaşlık yapmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.