Define Domuz işareti Çözümü

Define Domuz işareti Çözümü

Define Domuz işareti ne anlama gelir? Define de domuz işaretinin çözümü nasıl olur? Define Domuz işaretinin gömüsü ne kadardır? gibi soruların cevabı için yazımızı okuyunuz.

Domuz hemen hemen her bölgede görülen yabani hayvanlardandır. Domuz figürü çoğu zaman sıklıkla kayalara işlenmiştir. Domuzlar sık ağaçlık alanlarda yaşamaktadır. Genelde gündüz sığ ormanda saklanıp, gece otlanırlar.

Define Domuz işareti Anlamı ve Çözümü Nasıl Olmalıdır?

Define üzerine işlenen domuz işareti şaşırtmacalar ile doludur. Kaya üzerine işlenmiş bir domuz işaretine rastladığımız zaman domuzun konumu ve yönü dikkate alınmalıdır. Domuzlar kalın boyunlu olmalarından dolayı, boyunlarını sağa ve sola çeviremezler. O yüzden define domuz yönünde ya da domuzun arka tarafındadır. Domuz işaretleri, genelde tek domuz veya yavrularıyla beraber işlenir.

Domuz işareti tek bir domuz figüründen oluşuyorsa, define domuzun baktığı yöndedir. Bu yönde sık ağaçlı bir bölge aranmalıdır. Ağaçlıklı bölge içerisinde mahzen girişi mevcuttur. Define işaretinde domuz yavrularıyla birlikte bulunuyorsa ve bu yavrular dağınık bir şekilde duruyorsa; define domuzun baktığı yönün tam tersi istikamettedir. Bu istikamette domuzun yaşam alanına benzer noktalarda define gömülüdür.

Domuz işaretinde her yavru on adıma tekabül eder. Örneğin yedi yavru domuz varsa yetmiş adım demektir. Domuz işaretinin malı yüklüdür. Genelde üstte şaşırtma amaçlı hediye bulunur, bu hediye ana malzemeye ulaşmayı saptırmak için konulmuştur. Define işaretine denk geldiğimiz zaman işaretlere zarar vermemeye özen göstermek gerekir.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız.

Fatih Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.