Kuranı Kerim ve Mucizesi

Kuranı Kerim ve Mucizesi

Kuran, mucizelerin en büyüğü ve en açık olan kanıtıdır. Diriliş Günü’nde Allah’ın yaratılışına karşı nihai delilidir. Çünkü Kuran hem bilimsel hem yasama ve hem de tüm açılardan bakıldığında başlı başına bir mucizedir.

Peygamber Efendimizin (SAS) Kuran’ı kendi başına yazdığını iddia eden müşriklere Allah’ın (cc) cevabı;

“Eğer doğru iseler onun benzeri bir söz meydana getirsinler.” [Tur 52:34]

Peki, şiir ve belagatte çok üst düzeyde olan Araplar ile diğer tarafta kalmış olan dünya 1400 yıldır neden bu ayete meydan okuyamamışlardır? Neden İncil’den bir dönem yüze yakın varken ancak dörde düşürebildiler? Çünkü İncil’e müdahale ettiler, kendi çarpık düşüncelerini eklediler ve bir çelişkiler yumağı oluşturdular. Peki, neden Kuran’a müdahale edemediler veya bir benzerini yazamadılar? Bunu engelleyen şey neydi? Müşriklerin kızları, oğulları Müslüman olurken, onlar neden bir anti tez üretemediler?

Allah kâfirlere böyle bir şey üretmeleri için meydan okudu, ancak Kuran’ın bize söylediği gibi bunu yapamadılar:

“Ey Muhammed! De ki: «Yemin olsun, eğer insanlar ve cinler bu Kur’an’ın benzerini getirmek üzere toplansalar ve birbirlerine yardımcı olsalar bile, yine onun bir benzerini meydana getiremeyeceklerdir.” [Isra 17:88]

 “Eğer kulumuza (Muhammed) indirdiğimiz (Kur’an) den şüphe içinde iseniz, haydi onun gibi bir sure getirin, Allah’tan başka güvendiklerinizin hepsini çağırın; eğer doğru iseniz.” [Bakara 2:23].

1400 yıldır kâfirler güruhu Allah’ın bu meydan okuyuşuna karşılık verememiş, Müslümanlar içerisine yerleştirdikleri nifak tohumlarıyla Müslümanları bölük pörçük etmişlerdir. Bu meydan okuyuşa cevap verememeleri Kuran’ın Allah (cc) tarafından indirildiğinin en açık delillerindendir.

Her Müslümana Kuran ve Sünnet hakkında bilgi edinmesi ve doğru bir akideye sahip olabilmesi için araştırma yapması farzdır. Sağlam bir itikada, inanca sahip olduktan sonra Allah’ın bizden ne istediğini anlamış olacağız ve layıkıyla ibadet edebileceğiz.

Allah en iyisini bilir. (Kuranı Kerim ve Mucizesi ile ilgili katkılarınızı bekleriz)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.