Rahim Ağzının Kalınlaşması Gerçeği

Rahim Ağzının Kalınlaşması Gerçeği

Kuran-ı Kerim’in milyonlarca baskısı olmasına rağmen hepsi birbiriyle aynı. Dünyada eşi benzeri olmayan bu kitaptan farklı olup da Kuran diye kabul edilen ikinci bir kitap yoktur. Bundan dolayı da yüce kitabımız Kuran-ı Kerim de zaten başlı başına bir mucizedir. Allah’ın yarattığı her şey aslında bir mucize olmasına rağmen insanoğlu, algısındaki nesneler sıradanlaştığından dolayı bu olağanüstülüğü fark edememektedir.

Ancak yine de gerçeğin peşinde olan kimi insanların iman etmeleri konusunda vesile aracı olarak Kuran’ı Kerim’de 1400 yıl öncesinden bahsedilmiş olup, ancak günümüzde aydınlatılabilen birçok bilimsel gerçeğin varlığının da insanlara aktarılması gerekmektedir.

Bu gerçeklerden bir tanesi de ana rahminde gerçekleşen rahim zarının kalınlaşması gerçeğidir. Adet döngüsü sırasında rahim zarının (Endometrium) kalınlığı birkaç kat artar (2-16 mm).

Şimdi Kuran-ı Kerim’de ki Rahim Ağzının Kalınlaşması Gerçeği ile ilgili ayetin mealine bakalım.

Allah, her dişinin neye gebe olduğunu, rahimlerin artırdığı şeyi ve eksilttiği şeyi bilir. Her şey O’nun katında bir ölçü iledir. (Rad:8)

Günümüzde son gelişmiş teknoloji ile tespit edilen bu gerçek, 1400 yıl önce nasıl bilinebildi? Rahim zarının kalınlaşması ve eski haline gelme sürecinin 1400 yıl öncesinden bilinmesi imkânsızdı. Bu bilgi Allah katından gelmemiş olsa elbette bilinemezdi. Bu ve benzeri birçok ayetle aşikâr olan Kuran’ın Allah katından indirilmiş olması gerçeğinin kararmaya yüz tutmuş kalp ve dimağları aydınlatması için okuyalım ve anlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.