Define Topal Ayı işareti Anlamı ve Çözümü

Define Topal Ayı işareti Anlamı ve Çözümü

Definede Ayı işareti nedir? Definede Topal Ayı işareti ne anlama gelir? Ayı Pençesi işareti anlamı ve çözümü nasıl olmalıdır? Ayı işaretinde Altın var mıdır? Define topal ayı işareti anlamı ve çözümü nasıl yapılmalıdır? Tüm bu soruların cevabını farklı bakış açıları ile yazımızda bulabilirsiniz.

Define Topal Ayı işareti Anlamı ve Çözümü

Define ararken karşımıza çıkabilecek işaretlerden biri de Ayı işaretidir. Ayı işareti tarihteki bir çok uygarlıkta gücün sembolü olarak kullanılmıştır. Ayılar güçlü, zeki ve cesur hayvanlardır. Ayı işareti eşkıya gömüsüdür.

Definede Ayı işareti, değerli işaret grupları arasında ilk üç işaretten biridir. Ayı işareti bulunduğu zaman işarette herhangi bir eksik uzvu yoksa define işaretin bulunduğu kayanın altında bulunur. Kaya altında mahzen girişi ve aşağıya inen 7 veya 10 basamaklı bir merdiven mevcuttur. Merdiven basamaklarını inerken çok dikkatli olmak gerekir. Her an karşımıza zehirli iğne ucu, yukarıdan kaya düşmesi veya zehirli gaz ile karşılaşılabilir. 

Define ararken karşımıza çıkabilecek ayı işaretlerinden bir diğeri de Topal Ayı İşaretidir. Topal Ayı işareti bulduğumuz zaman, ayının eksik olan ayağının yönünde kaya üzerinde eksik uzuv işareti aranmalıdır. Eksik olan ayak başka bir kayada ve mağara girişine yakın bir konumdadır. Mağara girişinden yaklaşık olarak 50 metre uzaklıkta açık bir alanda bulunur. Defineye yaklaşılırken, atılan adımlara dikkat edilmelidir.

Kaya üzerinde ayı pençesi işareti bulunursa, ayının pençe aralıkları ölçülmelidir. Ölçüm yapıldıktan sonra, ayının baktığı yönde başka bir işaret aranmalıdır. Ayı yönünde yeni bir işaret bulununca, define işaretin altında saklıdır. Yaklaşık 2 metre derinlikte define bulunma olasılığı yüksektir.

Unutulmamalıdır ki yukarıda ifade edilen görüşler kesin olmamakla birlikte sizlere farklı fikirler sunmak için yazılmıştır. Arazide ayı işareti veya topal ayı işareti veya ayı pençesi işaretini gördüğünüz zaman, bu işaretlere çevredeki fiziki özellikleri de göz önünde bulundurarak yorumlamanız gerekir. Çevrede belirgin fiziki emareler yok ise yeraltı görüntüleme sistemlerinden yardım almanız çıkarınıza olacaktır.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız. (Fatih Arslan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.