Yılan ile Yaban Arısı Masalı

Yılan ile Yaban Arısı Masalı

Bir zamanlar bir yılan, yolun kenarında uzanmış güneşleniyormuş. Oradan geçmekte olan bir yaban arısı güneşte parlayan yılanın kafasına konmuş. Bundan rahatsız olan yılan, kafasını sağa sola sallamaya başlamış. Bundan rahatsız olan yaban arısı, yılanı kafasından birkaç kez sokmuş. Acıdan deliye dönen yılan, sağa sola çırpınmaya başlamış. Kendini çalıların arasında atmış, toprağın üstünde yuvarlanmış ama bir türlü yaban arısını kafasından uzaklaştıramamış.

Öfkeden deliye dönen Yılan :

“Hayatım pahasına da olsa seni öldüreceğim,” diye çırpınmaya devam etmiş. Bu sırada yoldan geçmekte olan at arabasını fark eden yılan, kafasını arabanın tekeri altına uzatmış. Yılan öfkesine yenik düşmüş, yaban arısı ise inadına. Böylece öfke ve inat, hem yılanın hem yaban arısının ölümüne neden olmuş.

Yılan ile Yaban Arısı Masalımız da burada bitmiş. Daha fazla masal ve hikaye için sitemizde dolanmayı ihmal etmeyin.

Öfke ve inatlaşmak insanlar arasındaki sevgi ve dostluğun bozulmasına neden olur. O yüzden öfkelenmeyelim, öfkelenmiş isek ayakta isek oturalım, oturuyor isek ayağa kalkalım. Abdest almak da öfkenin dinmesini sağlar. Ama bizi öfkelendiren ortamdan da uzaklaşalım. İnatlaşmak ise insanları birbirine küstürür ve birlik olmamızı engeller. İnsanlar üç günden fazla küs kalmamalıdır. Barışmak için ilk adımı atan Allah katında en büyük nimetlere layık olur.

Kaynak: Ezop Masalları , Yılan ile Yaban Arısı Masalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.