Define Akrep işareti Anlamı ve Çözümü

Define Akrep işareti Anlamı ve Çözümü

Akrep işareti nedir? Define de akrep işareti ne anlama gelir? Akrep definesi var mıdır? Akrep işaretinin tuzağı var mıdır?

Define Akrep işareti Anlamı ve Çözümü

Akrep işareti ender rastlanan define işaretleri arasındadır. Define işaretleri arasında özel bir konuma sahiptir. Akrepler kaya ve çorak yerleri seven zor şartlarda yaşayabilen hayvanlar oldukları için ulaşılmaz olanı simgeler. Peki, akrep definesinin bu kadar özel olmasının nedeni nedir; bu nedenleri detaylarıyla birlikte yazımızda cevaplandırmış olacağız.

Akrep işareti her dönem medeniyeti tarafından kullanılmış bir işarettir. Genellikle büyük definelerde ve ele geçirilmesi istenmeyen definelerde kullanılmıştır. Akrep define işareti kayalık ve kurak bölgelerde karşımıza çıkmaktadır. Akrep işaretini belirlemek için 3 faktör ön plana çıkar. Bunlar baş, gövde ve kuyruk konumu.

Baş konumuna göre Akrep işaretinin yorumu. Akrep başı öne, aşağıya ve arkaya bakmasına göre yorumlanır. Eğer öne doğru bakıyorsa definenin baktığı yönde olduğunu bildirir. Arkaya doğru bakması durumunda; defineye ait bir hediyenin arka tarafta olduğuna işaret eder. Eğer yere doğru bakıyorsa bulunduğu konumda bir mahzen bulunduğunu bize anlatır.

Gövde konumuna göre Akrep işaretinin yorumu. Bilindiği üzere akrepler yavrularını sırtında taşımaktadır. Akrep’in sırtında yavru bulunması, malın yüklü olduğunu bildirir. Bu yavrular genelde üç, beş, yedi gibi tek rakamlardan oluşur. Eğer bir yavru yerde ise bu durumda ana definenin üzerinde aldatmaca olarak küçük bir müjde gizlenmiş demektir amaç asıl define hedefinden saptırmaktır. Akrep yavruları, anne sırtında ise define fazla uzakta olmayıp akrep yönünde yavru sayısı kadar adım atılarak kayalık vb. yapılarda aranmalıdır.

Kuyruk konumuna göre Akrep işaretinin yorumu. Akrepler kuyrukları yukarda, herhangi bir tehlike anında saldırıya hazır biçimde yukarda tutar. Akrep kuyruğunda halkalar bulunur. Bu halkalar üç, beş veya yedi halkadan oluşur bunlar, üç basamaklı, beş basamaklı veya yedi basamaklı merdivenli mahzenleri ifade eder. Bu mahzenler akrebin baktığı yönde bulunur.

Akrep işaretini çözümledikten sonra definesini nasıl çıkarabiliriz. Akrep definesinin tuzakları nelerdir. Akrep zehirli bir hayvandır, bu yüzden definesi tuzaklarla doludur. Akrep definesine giden merdivenleri bulduktan sonra orta avlu denilen mezar odasının birinci oda kapısına gelmiş oluruz. Burada bulunan define tuzakları yukarıdan taş düşmesi şeklinde olur. Girdiğimiz odada zehirli gaz mevcuttur. Bu yüzden odaya giriş yaparken gaz maskesi, oksijen tüpü gibi malzemeler kullanmalı ya da kapı açılınca en az 24 saat havalandırmalıyız. Bu odayı geçtikten sonra varacağımız oda hol olarak adlandırdığımız uzunca bir koridor.

Bu koridorda bulunan en tehlikeli tuzak, ucu akrep ve çeşitli zehirlerle enjekte edilmiş küçük dikenlerden meydana gelir. Bu dikenlerin zehrini küçümsememek gerekir çünkü; bu zehir saniyeler içinde sinir sisteminizi ele geçirerek vücudun aşırı adrenalin hormonu salgılamasına neden olacaktır. Bu adrenalin salgılanması sonucu kalp kapakçığınız aşırı zorlamadan dolayı kasılarak kal krizine neden olacaktır. Önünüzü görmeden bu odada adım atmamanız gerekmektedir. Hol odasını geçip mezar odasına geldiğiniz zaman bu odada altının uzun süre havasız kalmasından dolayı metan gazı mevcuttur odanın havalandırılıp öyle girilmesi gerekmektedir.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız.

Kaynak: Fatih Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.