Define Yılan işareti Anlamı ve Çözümü

Define Yılan işareti Anlamı ve Çözümü

Define Yılan işareti nedir? Define Yılan işareti anlamı nedir? Yılan işareti hangi dönemlerde kullanılmıştır? Yılan işareti neyi temsil eder? Yılan işaretinin tuzakları var mıdır? Yılan işareti eşkiya işaretlerinden midir?

Define Yılan işareti Anlamı ve Çözümü

Yılan bilindiği üzere sürüngen bir hayvandır. Yılanlar delik, mağara ve kuytu taşlık alanları sever. Yılan işareti genel anlamda içi dolu mezar anlamını taşımaktadır. Yılan işareti definesini çıkarmak oldukça zordur. Yılan işaretini yorumlayabilmek için kaya üzerinde bulunan konumu bize define yerini gösterecektir.

Yılan işareti ve önünde çukur varsa, işarete yakın bir yerde mezar bulunmaktadır. Eğer yılan başı dik ve ileriye dönük olarak bakıyorsa baktığı yönde mağara vb. bir yapı aranmalıdır. Yılanın dili dışarda bir vaziyette ise o yönde yılanın avı olan (fare, kuş, sincap vb.) bir ikinci işaret aranmalı ve ikinci işaretin bulunduğu nokta detaylıca araştırılmalıdır.

Define yılan işareti, eğer yılan dili dışarda ve çatal yapmış konumda ise yılanın baktığı yönde ikiye ayrılan yol veya taşlık birikinti olan bir alan da araştırma yapılmalıdır.

Kaya üzerinde iki adet yılan bulunuyor ve bunlar birbirine sarılmış konumda ise define yakın bir alana gömülüdür. Dikkat edilmesi gereken durum ise şaşırtma amaçlı hediye malın bulunmasıdır. Asıl define aynı konumda bulunmaktadır. Diğer bir işaret şekli olan İki yılanın birbirine sarılı olduğu işaret Tıbbın simgesi olarak geçmişten günümüze de kurulmuştur.

Diğer bir yılan işaretinde ise yılan, kendine dolanık ise define, işaretin olduğu kayanın altındadır.

Define Yılan İşaretinin gömüsünün zor bir gömü olduğunu yukarıda yazmıştık. Definenin yer tespitini yapmak kolay değildir. Bunun için Pulse dedektörler ile Gradyometre tarzı yeraltı görüntüleme sistemleri kullanılmalıdır.

Define ararken yılan işareti bulunduğu zaman işarete zarar verilmemelidir. Define aramaya karar verdiğiniz zaman define arama yönetmeliği ve define aramak için yasal izinler nasıl alınır? Yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yazar: Fatih ARSLAN

One thought on “Define Yılan işareti Anlamı ve Çözümü

  • Mayıs 16, 2021 tarihinde, saat 8:05 am
    Permalink

    hayr, ibanisina elaj yapmagu işaretidi

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.