Define Deve işareti Anlamı ve Çözümü

Define Deve işareti Çözümü

Define Deve işareti ne anlama gelir? Deve işareti eşkiya gömüsünü mü simgeler? Deve işaretinin gömüsü nerede olur? Define de oturan deve heykeli ne anlama gelir? Çökmüş devenin gömüsü nerededir? gibi bir çok sorunun cevabını yazımız da bulabilirsiniz.

Define Deve işareti Çözümü Nasıl Yapılır?

Arazide karşılaşabileceğiniz bir diğer önemli işaret define deve işaretidir. Bu işaret, eşkıyalar tarafından kullanılan işaretlerdendir. Bu yüzden gömüsü derin ve büyük olur.

Şimdi gelelim Define Deve işareti Çözümü kısmına; Deve işaretinin çözümü, devenin cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir. Develerin hörgüç sayıları (tek ya da çift olması) devenin cinsi, devenin türü ve devenin işaret şekline göre değişir. Bunlardan en kolayı çökmüş vaziyette bulunan deve define işaretidir. Develerin malı genelde hörgüçte gizlidir. Hörgücün büyüklüğü definenin büyüklüğüyle orantılıdır. Hörgüçe zarar vermeden tokmakla hafifçe vurarak sese göre boş mu dolu mu anlaşılır. Şayet hörgüç boşsa define devenin çöktüğü yerdedir.

İşarette birden fazla deve mevcut ise develerin baktığı yönde define aranmalıdır. Develerden biri farklı yöne bakıyorsa farklı yöne bakan deve müjde definesini barındırır. Diğer develerin baktığı yönde asıl define mevcuttur.

Bir den fazla deve aynı yöne bakıyorsa o bölgede bulunan deve geçiş yolu olarak bilinen dik bir yokuş bulunur. Define bu yokuşta bir yere gömülmüştür.

Define işaretindeki deve hamile ise bu define de bulunan asıl gömüye ulaşmadan yanıltma amaçlı asıl definenin yarım veya bir metre üzerine konulan hediye ile asıl defineye ulaşılması engellenmek istenmiştir.

Bu tarz derin kazı gerektiren işaretlerde yer altı görüntüleme sistemleri ile pulse sistem (derin aramalar için kullanılan) dedektörler kullanılmalıdır. Ayrıca uydudan yer tespiti yapıyorum diyenlere kesinlikle inanmayın. Çünkü böyle bir teknoloji yok.

Not: Kazı yapmadan önce gerekli yasal belgelerin ilgili kuruluşlardan alınması gerekmektedir. Kanunlarımız, maalesef define sektörü ile uğraşanların önünü neredeyse tamamıyla kapatmış durumda. Şöyle ki define aramak, kazı yapmak suç. Siz Yasal izin almaya bakın.

2 thoughts on “Define Deve işareti Anlamı ve Çözümü

 • Temmuz 13, 2022 tarihinde, saat 1:37 am
  Permalink

  Merhaba çökmüş deve var başı sağ yan tarafa doğru bakıyor arkaya doğru yani murç işareti var devenin üstünde ters v işareti oda yukarı gösteriyor sanki 50-60 mt kadar yukarda tepelik bir yer var sadece kayalar var acaba oradamı anlayamadık yardımcı olabilirseniz çok seviniriz teşekkürler

  Yanıtla
  • Temmuz 13, 2022 tarihinde, saat 4:36 am
   Permalink

   Resimlerini görmek gerekiyor. Ayrıca Facebook üzerinden ilgili define gruplarına resimlerini paylaşarak yorum isterseniz daha çok fikir edinebilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.