Define Göz işareti Anlamı ve Çözümü

Define Göz işareti Anlamı ve Çözümü

Definede göz işareti ne anlama gelir? Göz işareti define işareti midir? Define göz işaretinin çözümü nasıl olmalıdır?

Define Göz işareti Anlamı ve Çözümü Nasıl Yapılır?

Define Göz işareti Çözümü nasıl olmalıdır? Öncelikle tarihte göz işaretinin niçin kullanılmış olabileceğine bakalım.

Göz işareti mitolojik, dini veya illümünatik olarak her alanda kullanılan mistik işaretlerden biri olarak kullanılmıştır. Göz işareti her şeyi gören, her şeyden haberi olan olarak çeşitli anlamlarda kullanılmıştır. Tek göz tanrının ebediliği, her şeyi görmesi anlamları taşıdığına inanılmaktadır. Ayrıca antik Mısır kültüründe Horos’un gözü inanışı literatürde en çok bilinen anlatımdır.

Peki define işareti olarak kayada oyma göz ne anlama gelir? Şimdi bu ihtimallere bakalım.

Define de göz işareti definenin gömülü olduğu alana bakar. Bu gözün yapılış amacı eski dönem insanlarının göz definesinin çalınması durumunda, çalanın başına türlü türlü belaların geleceğinin düşünülmesidir. Göz lucifer yani şeytanı temsil eder. Bu yüzden hazinenin lanetlenmiş olduğuna inanılır. Göz işaretinin bulunduğu kaya yönünde, genelde harap olmuş bir yerleşkeye gömülmüştür. Bu harabelerin genelde cinler tarafından ele geçirildiğine inanılır. Define işareti olarak göz işaretinin, bulunduğu konumda defineyi aramak gerekir.

Göz definesini önceden bulan insanların çeşitli mistik olaylar yaşadıkları anlatılmaktadır. Define göz işareti yüklü malı temsi eder. Bu mallar genelde ziynet eşyasından oluşur. Genelde takı, küpe, kemer veya elmas saplı hançer gibi değerli eşyalardır. Göz definesi dönemlerin kadın hükümdarlarının veya ileri gelenlerinin malıdır. Eski dönem ileri gelen kadınları servetleriyle beraber gömülürdü. Göz definesi de o dönem ileri gelen kadınlarının bütün servetleriyle gömülmesini temsil eder.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız.

Kaynak: Fatih Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.