Define Nal işareti Anlamı ve Çözümü

Define Nal işareti Anlamı ve Çözümü

Definecilikte Nal işareti nedir? Define Nal işareti çözümü nasıl olur? Nal işareti hangi döneme aittir? Nal işareti altın anlamına mı gelir? Nal işareti büyülü mü? Nal işareti tılsımlı mı hazineye mi işarettir? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Define Nal işareti anlamı ve çözümü nasıl olmalıdır?

Definecilikte Nal işareti oldukça ender rastlanan işaretler arasında bulunur. Bulunduğunuz bölge de nal işaretine rastladıysanız bu şanslı olduğunuz anlamına gelmektedir. Nal işareti, her ne kadar Ermeni Dönemi işareti olarak bilinse bile Atın evcilleştirilmesiyle beraber hayatımızda yerini almıştır. Ermenilerin daha sık olarak kullanmasından dolayı Define Nal İşareti Ermeni Dönemiyle özdeşleşmiştir.

Define Nal İşareti Anlamı Nedir?

Nal işareti genel itibariyle, defineye giden yolun habercisidir. Nal işareti ile gömülen hazineler, acele ile gömülmüştür. Define derinliği 80 – 120 cm aralığındadır. Nal işareti bulunduğu zaman, bu işaretin çevresinde bir veya birden fazla tay nalı işareti de bulunabilir. Bulunan bu küçük tay nallarının bulunduğu kayanın altında define gömülüdür. Bazen Define parçalara ayrılmış halde bazen ise bütün olarak bulunur. Burada dikkat edilmesi gereken husus tay nalının konumu ve yönüdür.

Define Çivili Nal İşareti Ne Anlama Gelir?

Kaya üzerinde bulunan Nal işareti üzerinde, çivi çakılı ise define kayanın altına saklanmıştır. Kaya altında define yoksa bölgede bir mağara girişi aranmalıdır. Nal işareti üzerindeki çivi sayısı definenin büyüklüğünü niteler, yani ne kadar çok çivi varsa o kadar büyük defineyi temsil eder.

Define Nal işaretinin bir diğer anlamı şu şekilde olabilmektedir. Nal işareti bazen savaşçı mezar işareti anlamına da gelebilmektedir. Etrafta bulunan bir kaya mezarı. Mezar girişinde zehirli gaz olabileceği için çok dikkatli olunmalıdır. Nal yönünde, bakılınca mezar hakim bir tepedeki kayada gömülüdür. Büyük ihtimalle tılsımlı mezardır. Çeşitli olağan dışı durumlarla karşılaşılabilir.

Yunan Mitolojisinde At Nalı Ne Demek?

Yunan Alfabesinde At Nalı, Omega harfiyle benzerdir. Ayrıca Kiril Alfabesinde de kullanılmaktadır.

Not: Genel itibariyle Nal İşareti ender bulunan bir işarettir. Definesi aceleyle gömüldüğünden pek fazla derinde değildir. Tılsım ve kötü gazlara karşı dikkatli olmak gerekir.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız.

Fatih Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.