Define Tabanca işareti Anlamı ve Çözümü

Define Tabanca işareti Anlamı ve Çözümü

Kayada tabanca işareti ne anlama gelir? Define tabanca işareti nedir? Kayada patlamış tabanca işareti ne demektir? Define patlamış tabanca işaretinin gömüsünü nerede aramak gerekmektedir? sorularının cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Define Tabanca işareti Anlamı ve Çözümü

Kayada bulunan tabanca işareti genel olarak eşkıya malını simgeler. Eşkıyalar gömdükleri definelerine tabanca işaretini resmetmişlerdir. Kayada bulunan define işaretinde tabanca, dolu bir define anlamına gelir. Tabanca işareti Osmanlı dönemine aittir.

Tabanca işareti ileri doğru bakıyorsa bu 20-25 metre mesafede bulunan bir belirgin noktayı ifade eder. Bu nokta tepe, su kaynağı, mağara yada bir kaya olabilir. Define işaretinde tabanca eşkıyaların en değerli mallarından oluşur. Eşkıyalar genelde, kayalık ve dağlık alanlarda yaşar, derin vadilerdeki geçiş yollarında insanların mallarına el koyarlardı. Definede tabanca işareti yüklü miktarda ki malı simgelediği için, tabanca yönünde ilerlemek gerekir.

Tabanca işareti patlamış vaziyette ise, kuşunlar arası mesafe dikkate alınır. Her kurşun arasındaki mesafe ölçülerek, her santim bir adım olacak şekilde ilerlenir. Eğer patlamış tabancadan birden fazla kurşun çıkmış ise bu definenin parça parça gömüldüğünü gösterir.

Define üç noktaya ayrı miktarda gömülmüştür. Bu durum aldatma amaçlı yapılmıştır. Asıl define son kurşunun mesafesindedir. Tabanca işareti bulunduğu zaman işarete zarar verilmemelidir. İşaret özel olarak ölçülmeli ve çevre iyice gözlenmelidir. En ufak detay dahi atlanmamalıdır.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız.

Fatih Arslan, Define Tabanca işareti Çözümü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.