Kuran’da Nahl Suresi ve Bal Arısı Mucizesi

Kuran’da Nahl Suresi ve Bal Arısı Mucizesi

Kuran’ın 16. Suresi Nahl (bal arısı) Suresidir. Arılardan bahseden tek ayet 16 kelimeden oluşmaktadır ve bu kelimeler 16 farklı harften oluşmaktadır. Bu harikuladelik işin başlangıç kısmı. Bu arada lütfen bu benzerliklerin tesadüfen bir araya geldiğini iddia edip, akıl düzeyi seviyesini ayan etmesin.

“Ve rabbin bal arısına şöyle ilham etti: “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kurdukları çardaklardan kendine yuvalar edin.” Kuran 16:68

Dişi arıların 16 çift kromozomu (toplam 32), erkeklerin ise sadece 16 kromozomu vardır. Erkeklerin annenin döllenmemiş yumurtalarıdır.

Polen toplayan ve balı yapan işçi arıların hepsi dişidir. Erkek arılar bal yapmaz. Bilimin son yüzyılda ulaştığı bu bilgiyi Kuran 1400 yıl öncesinden bize bildirmektedir.

“Sonra her türlü besleyici ürünlerden ye; rabbinin koyduğu kanunlara boyun eğerek çizdiği yollardan git!” Onların karınlarından, farklı renk ve çeşitlerde şerbet (kıvamında bir sıvı) çıkar ki onda insanlara şifa vardır. İşte bunda da düşünen bir topluluk için açık delil bulunmaktadır. “ Kuran 16:69

– “Ye” kelimesi için: “Kuli” dişiler için kullanılır. Erkek arılar için ise “Kul” kullanılır. Kuran, bahse konu ayetti “Kuli” kelimesini kullanmaktadır.

– “Usluki” dişiler için kullanılır; “Usluk” ise erkekler için. Kuran’da “Usluki” kullanılmıştır.

– “Karınları” kelimesi için: “butuniha” dişiler içindir; “butunihim” erkekler içindir. Kuran’da “butuniha” kullanılmıştır.

1400 yıl önce yaşamış, okuma yazma bilmeyen bir adam, bal yapan arıların dişi olduğunu nasıl bilebilirdi?

Ayrıca Butuniha بُطُونِهَا Arapçada tek bir dişinin birden fazla midesi olduğu anlamına gelir. Bugün bal arısının bal için ayrılmış fazladan bir midesi olduğunu da biliyoruz.

1400 yıl önce yaşamış, okuma yazma bilmeyen bir adam, bal arısının birden fazla midesi olduğunu nasıl bilebilirdi?

Kuran’da ki Nahl Suresi ve Bal Arısı Mucizesi de diğer sayısız harikuladelikler yüce kitabımızın Allah kelamı olduğunu açık seçik bizlere göstermektedir. Haberdar olmadığımız Bilimsel Kuran Mucizelerini diğer insanlara aktarma adına bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.