Define Kare Oyma işareti Anlamı ve Çözümü

Define Kare Oyma işareti Anlamı ve Çözümü

Define Kare Oyma İşareti nedir? Define Kare Oyma İşareti ne anlama gelir? Define de Kare oyma işaretinde altın var mıdır? Define kare oyma İşareti mezar mıdır? Define Kare Oyma İşaretinde Büyü var mıdır? Mezar Muhafızlarına karşı ne yapmalıyım?

Define Kare Oyma işareti Anlamı ve Çözümü

Öncelikle işaret ile ilgili yapılan yorumlar tamamiyle kişisel olmakla birlikte, sizin olaya yaklaşımınızda farklı bir bakış açısı kazandırması açısından rehberdir. Her kare oyma kaya mezarı veya yer altı oda mezar anlamına gelir. Kimisi tek odalı olur, kimisi iki, kimisi üç. Bu tamamiyle o kültürün bir yansıması olmakla birlikte kişilerin tercihleri sonucunda da farklılık arz edebilir.

Define Kare Oyma İşareti, define işaretleri arasında zor ve tehlikeli olarak bilinir. Zor ve tehlikeli olmasının nedeni, mezar ve odalardan meydana gelmesidir. Define Kare Oyma İşareti, mezar anlamına gelir. Bu mezarlar, genel olarak Lidya ve Frig dönemine aittir. Bunların etkilediği kültürlerde de örneğin Urartular’da da vardır. O dönemin önde gelen bireylerine ait olan mezarlardır. Kaya üzerinde bulunan oyma işaretinde define yönünü belirlemek için, oymanın içine bir miktar su doldurulur. Suyun akış yönünde mezar odası bulunur. Bu mezar odası, iki ayrı odadan meydana gelir. İlk oda boş odadır. Bu odaya giriş yaparken, zehirli gaz, tünelde taş düşmesi ve yerdeki zehirli iğnelere dikkat edilmesi gerekir. Odaya girince, güney batı yönünde kral odası bulunur. Bu oda ölen kişinin değerli eşyalarıyla gömülüdür.

Kayalık olan bölgelerde, kare oymalar kaya mezar işaretidir. Kaya mezarlar, ölen kişi ve eşyasıyla birlikte gömülmesinden meydana gelir. Yere dik Kare oymalar genellikle, mağara ve mahzen girişlerini gösterir. Bu girişler çeşitli şekillerde kapatılmıştır. Kare oyma işareti, yüksek bir tepede bulunursa, o yörede yığma bir alan aranmalıdır. Define yığma bölgededir. Kare oyma işaretinin definesi zorlu bir definedir. Bu işaret için profesyonel destek alınması gerekir, aksi durumda istenmeyen durumlar meydana gelebilir.

Define aramak için gerekli izinlerin nasıl alınacağı konusu sitemizde detaylı olarak belirtilmiştir. Yasal izin olmadan kazı yapmayınız.

Fatih Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.