Hamamböceğinden nasıl kurtuluruz ?

Hamamböceğinden/ Haşerelerden nasıl kurtuluruz ?

İnsanoğlunun tiksindiği en büyük ailelerden biriside böcek aileleridir. Bunlardan her gün muhatap olma ihtimali yüksek olan böcek Hamamböceğidir ki, ‘En temiz böcek hangisidir,’ esprisine cevap bulan böcektir. Mutfakta, banyoda, tuvalette her an karşımıza çıkan bu böceklerden nasıl kurtuluruz? Bunun cevabı çok basit ancak uygulamak biraz dikkat gerektirir. Peki Hamamböceğinden nasıl kurtuluruz?

Öncelikle evimizi temiz tutmamız gerekir. Ancak her ne kadar temiz olunsa dahi kapı, pencere aralarından, tuvaletten, lavabo içlerinden içeri girebilmektedirler. O durumda yapmamız gereken, bir veterinere gidip, bir Hamamböceği Jeli istemek olacaktır. Bir şırınga içerisinde olan bu ilaç çok zehirlidir. Bu uygulanırken, gıdalardan ve çocukların dokunamayacakları yerlere bırakmak gerekir.

Bu ilaç yaydığı kokularla hamamböceği ve kalorifer böceği gibi böcekleri kendine çeker. Bu ilacı yiyen böcek, gittiği yerdeki böceklerinde ölmesine neden olur. Bir hafta arayla iki defa kullanmanız yeterlidir. Ancak dediğimiz gibi çok zehirli olduğu için evde böcek olduğuna kanaat getirdikten sonra uygulamanız gerekmektedir.

Mutfak dolabı altlarına, duvar veya mobilya çatlaklarına, tuvalet ve banyolarda suyla temasın olmadığı yerlerde kullanılabilir. Ayrıca küçük bir karton, kağıt, çubuk, poşet vs. üzerine konup, bir vakit sonra yerinden alınarak çöpe atılabilir.

Bu uygulamanın yanında, fareleri yakalamak için kullanılan fare yapışkanı da kullanılabilir. Bu yapışkan bir karton üzerine sürülür. Sürülen alanın ortasına koku yayan cips benzeri baharatlı yiyecekler konur. Kokuya gelen hamamböcekleri yapışkana yapışıp kalır. Size de bu kartonu alıp çöpe atmak kalacaktır. Her ne kadar mide bulandırıcı olsa da hamamböcekleriyle aynı evi paylaşmaktan daha iyidir. Ayrıca unutulmamalı ki bu yapışkanlı kartonlar, çocukların ulaşamayacağı yerlere bırakılmalıdır.

Umarız ‘Hamamböceğinden nasıl kurtuluruz‘ makalemizi faydalı bulursunuz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.