Türk Olmayan Türkçüler

Türk Olmayan Türkçüler

Ziya Gökalp, Türk kavramının etnik bir terim olarak algılanmaması gerektiğini kültürel bir aidiyet olarak kabul edilmesi gerektiğini, nitekim kurucu kadronun çoğunun (kendisi dahil) etnik olarak Türk olmadığını söylemektedir. Peki! Pratikte ne olmuştu? Nihal Atsız’ın oğluna vasiyetinde belirttiği gibi, “Türkün Türk’ten başka dostu yoktur,” mealinde ne Kürt, ne Arnavut, ne Boşnak ne Laz, Anadolu’da ki Türk dışındaki halklar Türk’ün içerideki düşmanları; olmuştur.

Körü körüne Kafatasçı olan Nihal ATSIZ acaba Türk kökenli mi? İddiaların geneli, onun dönme bir aileye mensup olduğu iddiasıdır. (Konuyla ilgili Soner Yalçın’ın köşe yazısına alttaki linkten ulaşılabilir)

Konumuzla alakadar en çok ilgi gören eski milletvekili İbrahim Aksoy’un yazısına bakalım.

ERMENİ TÜRKLERİ

Irk ve ırkçılığının, öncülüğünü yapanlar gerçekten ne kadar Türk tür? Türkiye’de Türk olanların, hiç biri Türkçülük yapmıyor

Balkan muhacirleri, Karadeniz Pontus Rumları’nın torunları ve Anadolu’da yerleşik bazı azınlıklar Türk ırkçılığını yapıyorlar.

Bazen de bunlar kendilerini kabul ettirebilmek için aklın ve mantığın sınırlarını bile zorlayabiliyor.

Sabiha Gökçen;

Atatürk’ün manevi kızıdır. Bu daha önce de yazıldı. Atatürk bu kızı bir yetimhaneden alıp evlatlık edinmiştir. Atatürk küçük kızına, zil zurna âşık olduğu ve kendisinden 19 yaş küçük Vahdettin’in küçük kızı prenses Sabiha’nın adını verdi. Böylece küçük Sabiha’nın bir Müslüman adı oldu ve daha sonra, Gökçen soyadını alarak, Sabiha Gökçen oldu. Sabiha Gökçen dünyada ilk kadın savaş pilotu olmanın yanında, yine dünyada savaşa katılan ilk kadın pilot olma özelliğini de taşıyor.

Çünkü Sabiha Gökçen 1938 Dersim katliamında, Dersim’in köylerine tonlarca bomba yağdırdı. Binlerce, Dersimli bu bombalarla can verdi.

Hafize Özal;

Turgut Özal’ın annesi, Malatya’nın Tecde köyünde önceleri Ermeni papazı, daha sonra din değiştirip, hocalık yapan meşhur cinci hocanın kızıdır. Hafîze hanım büyüyünce, yine Ermeni kökenli, Çemişgezek göçmeni olan Turgut Özal’ın babası ile evlendi. Çocukları da dahil hepsi tarikat üyesidirler.

Recai Kutan;

Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı Kotan köyünden, aslen Ermeni olan Ismail Efendi’nin oğlu olarak Malatya’nın Nebioğlu Sokağı’nda dünyaya geldi.

Özallar da aynı sokak da oturdukları için, tanışmışlıkları çok eskiye dayanır. Sadece tanışmışlıkları degil, tarikat üyelilikleri de o yıllara dayanır. Başından beri Necmettin Erbakan’ın sağ kolu olan Recai Kutan şu anda SP Genel Başkanıdır.

Oğuzhan Asiltürk;

Kendisine asil bir soyadı da seçen Oğuzhan, Malatya’nın Hekimhan ilçesinin Zorban köyünde dünyaya geldi.Ermeniliğini terk edip tarikat üyeliğini benimsemesi, yaşı kadar eskidir.

Devlet Bahçeli;

Aslen Siverek Ermenilerinden bir ailenin çocuğudur. Ailesi Siverek’ten göçüp, Bahçe ilçesine yerleşti. Küçük Devlet burada dünya ya geldi. Özellikle üniversite yıllarında, Türk ırkçılığının öncü kadrolarındandır. Atatürk Üniversitesi’ndeki bu çabaları, onu daha sonra MHP’nin Genel Başkanlığı’na taşıdı. Şu anda Türkçülük hareketinin en önemli şahsiyetlerindendir.

Hasan Celal Güzel;

ANAP’ta bakanlık da yapan Güzel şu anda YDP Genel Başkanı’dır. Hasan Celal, aslen Antepli olan ermeni bir ailenin çocuğudur.Hasan Celal’in ailesi, Antep’de devletle ilişkileri deşifre olduktan sonra gelip Malatya’ya yerleşti. Küçük Hasan Celal Malatya’da traktör pazarlamacısı Kamil Güzel’in oğlu olarak dünya ya geldi. Başarılı bir devlet adamı olduğu gibi, yeminli bir Kürt ve Ermeni düşmanıdır.

Mehmet Ağar;

Aslen Ağınlı olan Ermeni bir ailenin çocuğudur. Küçük Mehmet, Elazığ’da meşhur Kürt Zülküf’ün oğlu olarak dünyaya geldi.Kürt Zülküf 68’lilerin korkulu rüyası olan işkenceci toplum polis müdürünün ta kendisidir. Kürt lakabını da Ermeniliğine örtü olarak kullanıyordu.Mehmet Ağar her yasadışı olaya adı karışan başarılı bir devlet adamı ve gençliğinden beri yeminli bir devlet hizmetkarıdır.Devletin her kademesindeki başarılı hizmetlerinin yanısıra, başarılı bir sorgucu olarak da bilinen Ağar, şu anda DP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmiştir.

Mehmet Keçeciler;

Türkiye de gericilikden bahis açılınca ilk akla gelen isimlerin başında gelir. Keçeciler de devletin her kademesinde, büyük hizmetleri olan, başarılı bir devlet adamıdır.

Mesut Yılmaz;

Şu sıralar siyasete yeniden başlamak için, salvo yapmaya başlayan Yılmaz, Rize’nin Hemşin Ermenilerindendir. Mesut Yılmaz, başbakanlık da dahil, devletin her kademesinde başarılı görevlerde bulunmuş bir devlet adamıdır.

Murat Karayalçın;

Mesut Yılmaz ile aynı köydendir. Hemşin Ermenilerinden olan Karayalçın, ailesi ile Yılmaz ailesi kavgalı oldukları için, Karayalçın ailesi Samsun’a göçmek mecburiyetinde kaldı. Küçük Murat, Samsun’da dünyaya geldi. Karayalçın başarılı bir insan olduğu için, Kenan Evren’in ilk atadığı bürokrattır. Bu başarısını Evren’in atamasıyla Kent – Koop Genel Başkanlığı’nda da sürdürdü.Şu anda SHP Genel Başkanlık görevini başarıyla sürdürüyor.Karayalçın’ın en önemli özelliği, Ankara Siyasal Bilgiler’de öğrenciyken Mehmet Ağar, Mehmet Keçeciler ve Hasan Celal Güzel gibi bazı arkadaşlarıyla, Arapkirliler Grubu’nu oluşturmuş…

Mehmet Ali Ağca, Oral Çerlik ve Mehmet Özbay gibi ülkücü camiada da çok sayıda Ermeni kökenli var. Bunların hepsini teker teker saymaya gerek yok. Ben burada sadece kamuoyunun da tanıdığı bazı Ermenilerin isimlerini verdim. Türkiye’de kimliğini inkar ederek yaşamını sürdüren 300 binden fazla Ermeni olduğu söyleniyor. Bu ürkütücü bir sonuç. Bu sonuç Türkiye’de Ermeni olarak yaşamanın, ne kadar zor olduğunun açık delilidir.

Kimliğini inkar ederek yaşamını sürdürenlere hiçbir sözümüz yoktur. Onları anlayışla karşılıyoruz. Ancak Ermeni olduğunu bile bile Türk ırkçılığı veya Türk- Islam sentezinin savunuculuğunu yapanları anlamakta zorluk çekiyoruz

Ben burada sadece bazı Ermenileri yazdım. Belki de Ermeniler, Anadolu’nun yerli halklarından olduğu için yazdım. Muhacir Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Çerkezler ve Pontus Rumları da aynı durumda

Diğer bir köşe yazarımız M. Latif Salihoğlu’nun Yeni Asya’daki köşe yazısı da bir hayli ilginç. Şimdi ona bakalım.

Irkçılık mânâsında Türkçülük yapanların “hakiki Türk” olmadığını gösteren pekçok örnek var…

…Meselâ, kafatasçı Nihal Atsız, Çermikli Kürt Ziya (Gökalp), Arapkirli damızlıkçı Dr. Abdullah Cevdet, Bedirhanî Kürt Hakimin oğlu Cemal Kutay (ayrıca Türkçe ibadetçi), onun kuzeni Vasıf Çınar gibi meşhûrlar, Türklere düşman kazandırmada hakikaten birer şampiyondurlarDışişleri Bakanı Coşkun Kırca da dönme olup hakiki Türk değildir. Bu zümreden zikredeceğimiz isimler, sadece ölmüş gitmiş kişiler değil. Maalesef, günümüzde de onların takipçileri, mirasçıları vardır.

Türk milliyetçiliğine ikide bir en sert, en huşûnetli şekilde vurguda bulunan MHP’li Oktay Vural’ın Emeviliğine şaşırmadığım gibi…

Şimdi bizzat kendi ağzından duyduk ki, Birgül Ayman Güler de Türk değil, Boşnak kökenlidir. Demek ki, hakiki Türk olsaydı, Türkçülükte bu derece ileri gitmezdi, gitme ihtiyacını duymazdı…

Kaynak:

1-https://www.yeniasya.com.tr/m-latif-salihoglu/turk-olmayan-turk-buyukleri_209680

2-https://www.turkishnews.com/tr/content/2014/12/16/ermeni-kokenli-unlu-turkler/

3-Tortul ile bilgi için; https://www.ortodokslartoplulugu.org/makaleler/karadenizde-gizli-hristiyanlik/

4-https://www.hurriyet.com.tr/kim-daha-iyi-turk-gelin-kafatasinizi-olcelim-7390134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.