Kaplumbağa İşareti Çözümü

Kaplumbağa İşareti Çözümü

Bu işaretin ne anlama geldiğini anlayabilmek için kaplumbağayı az biraz tanımak gerekmektedir. Define için en önemli iki özelliklerinden biri yuvasını toprak altına yapıyor olması ikincisi ise yürürken olabildiğince düz yolda yürümesidir.

Bu iki özelliğini define için yorumlarsak;

Birincisi, kaplumbağa işareti gömü işaretidir. Kafasını içeri çekmiş bir vaziyette ise bu gömü kaplumbağa işaretinin olduğu kayanın veya taşın altındadır. Bu gömü toprağa yakın değildir. Derinde olma olasılığı ise oldukça yüksektir. Çünkü kaplumbağa işareti normal bir gömü değil, haydutların, yol kesenlerin, çetelerin gömüsüdür. Bu gömüler o yüzden derinlerde olur. Bu derinlik bir metrenin üzerindedir.

Diğer bir kaplumbağa işareti ise kaplumbağa kafasının dışarıda olduğu define işareti şeklidir. Bu işarette, kaplumbağanın kafasının baktığı yön önem arz etmektedir. Kafanın karşısındaki büyükçe bir kaya veya bir tümsek aranmalıdır. Büyük ihtimalle gömü bahsettiğimiz kaya veya tümsek altındadır ki bu gömünün de derin olabileceğini unutmayalım.

Yukarıda bahsettiğimiz iki yorum dışında diğer bir yorum ise kaplumbağa işareti içerisine yerleştirilmiş yumurta şeklindeki taşlardır. Kimi zaman bu taşlar içerisinden değerli taşlar çıkabilmektedir. Bu kaplumbağa işareti normal bir kaplumbağa büyüklüğünde ise bu yorum geçerlidir. Kaplumbağanın kafası ve ayakları normal ancak kuyruğu bir yönü belirtiyorsa o zaman o yönde belirgin bir kaya veya tümsek aramak lazımdır.

Ayrıca kaplumbağa kimi kültürlerde uzun ömrün simgesi olarak kabul edildiği için mezarlık alanları simgelemek içinde kullanılmaktadır. Define Kaplumbağa işareti çözümü için tecrübelerinizi katarsanız memnun oluruz.

*Rızkı verenin Allah olduğunu unutmayalım. Bulamıyorum diye de üzülmeyin. Çünkü sizin bir hesabınız olduğu gibi Allah’ın da sizin için bir hesabı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.