Kilo Vermenin En Basit Yolu

Kilo vermek isteyenler, bir haftada iki kilo verebilir miyim diyenler, tatsız tuzsuz şeyleri yemek çok zor diyenler, kilo vermenin en basit yolu adlı yazımız, okunmak için sizleri bekliyor.

Günümüz insanının en büyük problemlerinden biri de fazla kilodur. Bu yüzden internette en fazla arama yapılan konular içerisinde yer alır. İnternette konuyla ilgili arama yaptığınızda, karşınıza binlerce sayfa ve bir o kadar ‘kilo vermenin yolları’ adlı yazılarla karşılaşırsınız. Kilo problemi olan bir insanın baş etmede zorlandığı bu konuda, çeşit çeşit kürleri ve diyet programlarını bu sitelerde bulabilirsiniz. Kimisi etkili olan bu diyet programların uygulaması, maalesef ki insan iradesini zorlayan türdendir.

Kendi diyet programımızı sunmadan önce, kilo fazlalığının nedeninin hormonal bozukluktan mı yoksa herhangi bir hastalıktan mı kaynaklandığının tespiti için doktora görünmek gerekmektedir.

Şayet kilo problemini, bir hastalık tetiklemiyorsa bizim önerdiğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz.

Öncelikle hareket etmek, insan doğasının bir gereğidir. Hareket etmeyen bir insanın kilo problemini çözmesi imkânsız derecesindedir. Özellikle yemeyi seven ve hareketsiz kalan bayanların isteği; hazırladıkları kürleri yiyip içip kilo vermektir ki bu da kimi zaman vücudu olumsuz etkileyeceğinden istenmeyen sorunlara hatta ölümlere neden olabilmektedir. Peki! Hem yemeyi seveceğiz hem hareket etmeyeceğiz. Bu durumda kilo verilebilir mi? Tabiki de hayır! Yiyin için ama hareketsiz kalmayın. Hareketli olunca kilo verme şansınız da artar.

Bizim uyguladığımız yöntemde ilaç yok, bitkisel yağlar ve karışımlar yok. Yani yokta yok.

Peki! Neymiş bu kilo vermenin en basit yolu?

Öncelikle kayısı, hurma, yumurta, patates ve zeytini evinizden eksik etmeyin. Şimdi ise öğünlerde ne yapılacağını görelim.

SABAH ÖĞÜNÜ:

Kahvaltı da bulunmasını istediğiniz ne varsa bulundurabilirsiniz. Ama yediğiniz ekmek yaklaşık 100 gr civarı yani yarım ekmek kadar olsun. Zeytin, bal, peynir, tereyağı, sucuk; ne yemek isterseniz yiyebilirsiniz. Ayrıca 1-3 adet zeytin çekirdeğini her sabah tüketmeniz sağlıklı bir bağırsak sistemine kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

ÖĞLEN ÖĞÜNÜ:

Bir öğlen yemeğinde olabilecek çeşitlilikte yemek yiyebilirsiniz. Ancak yiyeceğiniz ekmeğin yarım ekmeği geçmemesine dikkat edin. Ama kararında yemeye de dikkat edin. Hafta da bir iki kez tatlı da tüketebilirsiniz.

AKŞAM ÖĞÜNÜ:

Bizim diyetin önemli aşamalarından bir tanesi ve en önemlisi akşam öğünüdür. Bu öğünde canınızın istediklerini değil, bizim önerdiklerimizi yemenizi tavsiye ederiz. Bir haşlanmış patates veya bir haşlanmış yumurta ana yemeğiniz olacak. Bunun yanında 1-3 kuru kayısı ile 1-3 arası hurma tüketin. Akşam yemeğinden sonra kararında dileğiniz kadar mevsim meyvesi tüketebilirsiniz. Öğünlerde ve gün içerisinde dilediğiniz kadar da su tüketebilirsiniz.

Peki! Bu diyet yeterli mi? Hayır! Bunun yanında mutlaka hareketli olmak gerekmektedir. Kilo vermenize yardımcı olacak egzersizleri aşağıda bulabilirsiniz. Ancak ilk sıradaki uygulama bu diyetin tamamlayıcısıdır.

  1. Mutlaka ve mutlaka kolları ve bacakları en az 200’er defa hızlıca çevirmelisiniz. Kolları ayakta, omuzdan arkadan öne veya önden arkaya doğru hızlıca çevirin. Sırt üstü uzanıp ayaklarınızı kaldırın ve bisiklet sürer gibi bacaklarınızı hızlıca hareket ettirin. Burada ki amacımız vücudun üst ve alt bölümlerinin terlemesidir.
  2. Evde bisikleti olup, bisiklet sürmeyi tercih edenler, hızlı bir tempoyla en az yarım saat bisiklet sürebilir. Yürüme bandı olan ise hızlı yürüme temposuyla en az yarım saat yürüyebilir.
  3. Dışarıda yürüme imkânı olanlarda yarım saat hızlı bir yürüme temposuyla yürüyebilir.

Gün içerisinde yediklerimizin sindirilebilmesi için olmazsa olmazımız hareket etmektir. Dans edebilir, spor yapabilir, düğünlerde halay çekebilirsiniz. Ama vücudun ihtiyaç duyduğu şey ise düzenli yapılan egzersizlerdir. 2 ve 3. Maddelerdeki aktiviteleri düzenli yapmak zor olacaktır. Düzenli yapmanız kilo vermeniz konusunda çok faydalı olacaktır. Ama bizim diyetin olmazsa olmazı 1. Madde de var olan önerileri her gün yapmaktır.

 1. Madde de ki bu sporu ne zaman yapabilirsiniz? Akşam yemeğinden yarım veya 1 saat sonra yapmanız idealdir.

Umarız kilolarınızdan en kısa süre de kurtulursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.