Prostat Kanseri ve Tedavi Yöntemleri

Prostat Kanseri ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde en sık görülen kanser türü prostat kanseridir ve en korkulan durumlardan biri olsa bile, erken evrede teşhis edildiğinde tedavi edilebilir. DSÖ kanser istatistiklerinde, bu hastalığın önümüzdeki yıllarda daha çok yükseleceğini tahmin ediyorlar. Bu hastalıktan kurtulmanın en ideal yolu, erken teşhise yardımcı olacak olan düzenli kontrollerdir. Dolayısıyla durumu iyileştirmek için erken tedavi çok önemli.

Prostat Kanserinin Belirtileri

Bu durumun erken belirtileri asemptomatiktir; yani, hastalık ilerleyene kadar bilinen hiçbir belirti göstermez. Bununla birlikte, prostat kanserinin çeşitli evrelerinde ortaya çıkabilecek semptomlardan bazıları aşağıdadır.

·Sık sık idrara çıkma ihtiyacı

· Sertleşme poblemi,

· Hematüri,

· İdrar yapmada güçlük.

İleri aşamada ise aşağıdaki belirtiler söz konusu olmakta.

· Pelvik kemik, omurga ve uyluk kemiği gibi yakındaki iskelet kemiklerinde ağrı

· Bu kemiklerin kırılma riski

· Dışkılama sorunu

Prostat Kanseri Tedavisi

Tüm kanser türlerinin tedavi prosedürü, belirlenmiş bir protokolü izler ve bir dizi tedaviyi içerir. Bunlar arasında prostat kanserini tedavi etmek için de kullanılabilen kemoterapi ve radyoterapidir. Ancak en etkili ve en güncel tedavi yöntemi 3 boyutlu kanser tedavisidir.

3D prostat kanseri tedavisini en iyi yapan yaklaşımlardan bazıları nelerdir?

Prosedürü diğerlerinden ayıran ilk yaklaşım, ilk önce gerçek nedensel patojenlerin belirlenmesine dayanmasıdır. Bunlar sayesinde hedefe yönelik tedaviyi kolaylaştırır ve radyoterapide standart bir konu olan diğer sağlıklı hücrelere zarar vermekten kaçınır. Bu tür bir izolasyon ve belirleme prosedürün, durumu tamamen ortadan kaldırmak için spesifikliğini geliştirir.

Yukarıdaki adımdan sonra, ikinci benzersiz işleyiş; bu kanserli hücreleri tamamen yok eden bir antikanser ilacın doğrudan enjekte edilmesiyle nedensel hücrelerin yok edilmesidir. Bu tedavi şekli, herhangi bir zamanda durumun tekrarlanmamasını garanti etmesi bakımından diğerlerinden daha avantajlıdır.

Son yaklaşım ise genellikle hücresel döküntülerin ve nekrotik hücrelerin güvenli bir şekilde ve sistemi tamamen temizleyecek şekilde vücuttan dışarıya kanalize edildiği temizleme aşamasıdır.

Yazar: Idd Aziz, Prostat Kanseri ve Tedavi Yöntemleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.