Çocuğunuz Yeterince İyi Besleniyor mu?

Çocuğunuz Yeterince İyi Besleniyor mu?

Günümüz fast food dünyasında, ebeveynler haklı olarak çocuklarının yeterli beslenememeleri konusunda endişe duyuyorlar. Şekerli abur cuburlara erişim kolaylığı da bu sorunun büyümesini etkilemektedir. Bazı çocuklar yalnızca belirli yiyecekleri yerler. Ayrıca çocukların masadaki yiyecekleri reddetmesi ve daha sonra sağlıksız atıştırmalıklar istemesi de yeterli beslenememelerine neden olmaktadır.

Çocuklar için vitamin takviyesi yapmak iyi bir fikirdir. Beslenme yeterli olsa bile, gıdaların tükenmiş topraklarda yetiştirildiği modern tarım yöntemleri nedeniyle, farkı telafi etmek için takviye gıdalar almak iyi bir fikirdir. Artık toprağı zenginleştirmek için sebze döküntüsü ve gübrenin eklendiği küçük çiftliklerin günü değil maalesef. Günümüzde tarlalar vitamin ve minerallerden arındırılmıştır.

Vitaminleri çocuklara hitap edecek şekilde üretip ve paketleyen firmalar var. Bu paketler eğlenceli şekiller ve renkler içerebilir. Aynı zamanda vitaminlerle zenginleştirilmiş çocuk odaklı gıdaları da içerebilir. Birçoğu sakızlı ayı tipli vitaminler kullanırken, bunun kötü bir fikir olabileceğini anlamak önemlidir. Sakızlı kısım dişlere iyi gelmez. Dişlere yapışırlar. Ayrıca çocuklar sakızlı vitaminleri şeker gibi algılayıp çok fazla alabilir. Fazla vitamin de iyi değil. Vitaminler söz konusu olduğunda çok fazla iyi şey, kötü olabilir. Bir çocuk çok fazla vitamin alırsa, sağlık uzmanınıza veya hatta yerel zehir kontrol tesisine başvurun.

Bazen bir çocuk doktoru, çocuk için vitamin reçetesi yazabilir. Öyleyse, mevcut en iyi olanı satın alın. Kalitede farklılıklar var. Vitaminler doktorlar arasında tartışılıyor. Bazıları gerekli olduğunu düşünüyor. Bazıları, insanlar düzgün yemek yiyorsa bunların gerekli olmadığını düşünüyor. Gerçek şu ki, Besin Piramidini gerçekten kim takip ediyor? Bir yetişkin olarak her gün beş ila yedi porsiyon meyve ve sebze alıyor musunuz? Çocuğunuz mu? Takviye iyi bir fikirdir, ancak önce çocuk doktoru ile iletişime geçebilirsiniz.

Vitaminler, iyi gıdanın yerini alamaz. Devam eden abur cubur beslenme için hızlı bir çözüm olması da beklenmemeli. Çocuğunuza beslenmeyi öğretin. Besleyici yiyeceklerin tadının güzel olması için farklı şeyler yapın. İyi yemeyi eğlenceli hale getirin. Küçük bir yolla yemeğin hazırlanmasında bir çocuğa yardım edebilirsiniz. Bir çocuğun sevmediği yiyecekler için bir alternatif bulabilirsiniz. Örneğin, bir çocuk, sütü sevmiyorsa, kalsiyum içeren çiğ badem yedirmeye çalışın. Alışverişe çıktığınızda çocuğunuzun meyve ve sebze almanıza yardım etmesine izin verin. Öğle veya akşam yemeklerinde sebzeli pizza yapın. Bu ipuçlarından bazılarını kullanarak, çocuğunuzun daha iyi bir diyet yapmasına ve ihtiyacı olan besini almasına yardımcı olabileceğinizi göreceksiniz.

Yazar: Cheryl Jones. Çocuğunuz Yeterince İyi Besleniyor mu? http://trytruecolostrum.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.